خدمات مربوط به نگهداری سالمندان به صورت شبانه روزی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. وبلاگ
 4. chevron_right
 5. خدمات مربوط به نگهداری سالمندان به صورت شبانه روزی

هر فرزندی دوست دارد خود از پدر و مادر خود نگهداری کند اما دلایلی باعث شده این امر به صورت تمام و کمال انجام نشود. لذا به استخدام  مراقب سالمند روی می آورند.
اول این که زندگی و دغدغه هایی که برای فرزند ممکن است پیش بیایید که باعث شود سالمند از فرزند خود آزرده شود. دومی این که فرزند آگاهی های کامل را در مورد نگهدار سالمند و نگهداری از پدر و مادر پیر خود ندارد و در شرایط خاص ممکن است دچار مشکل شود.

خدمات مربوط به نگهداری سالمندان به صورت شبانه روزی

برای رفع این مشکلات ما شما را به گرفتن خدمات سالمند شبانه روزی توصیه می کنیم که فرزندان در کنار آن که برای پدرو مادر پیر و سالمند خود وقت می گذارند نگهداری آن ها را به عهده ی فردی می گذارند که تجربه در نگهداری از سالمندان را داشته باشد.
برای بعضی از خانواده ها و سالمندان خیلی مهم است که پرستار آقا از سالمند آقا مراقبت کند چرا که سالمند می تواند راحت تر باشد؛ در موارد مختلف، به همین شکل پرستار خانم برای سالمند خانم برای تاثیر روحی و روانی که بر روی سالمند می گذارد.

اهمیت برخورد با سالمندان

نگهدار سالمند

بعضی از سالمندان از لحاظ جسمی در سلامت کامل هستند ولی کهولت سن و این که شادابی گذشته را ندارند باعث شده دچار افسردگی و دل مردگی شوند که این نیز نیاز به درمان دارد و با نگهداری و توجه قابل درمان است.
امروزه در بعضی از خانواده‌ های ایرانی نگهدار سالمند در منزل و خدمات نگهداری سالمند یک نیاز مهم است. زیرا رشد جمعیت سالمندان افزایش یافته است و سالمندان با کهولت سن به توجه و مراقبت بیشتری احتیاج دارند؛ اما بسیاری از فرزندان شرایط نگهداری از سالمند را ندارند. خدمات مربوط به نگهداری سالمند در منزل شامل خدمات پزشکی در منزل، نگهداری سالمند در منزل، و همچنین تزریق به سالمند در منزل می‌شود.
در ادامه این مطلب به نحوه درخواست نگهدار سالمند، شرح وظایف نگهداری از سالمند در منزل، هزینه نگهداری از سالمند در منزل و … می‌پردازیم.

قیمت مراقب سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود ؟

نرخ و قیمت مراقب سالمند در منزل توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت تعیین می‌شود. اما وابسته به شرایط مشتری و سالمند هزینه‌ها متفاوت می باشد. در حقیقت کارشناس پرستاری که خود دارای مدرک پرستاری است؛ قیمت پرستاری از سالمند در منزل را بر اساس درخواست مشتری و نرخ اتحادیه اعلام می‌کند. معمولاً دستمزد نگهدار سالمند به صورت ساعتی، روزمزد یا به صورت ماهیانه و ثابت محاسبه می‌شود.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه نگهداری سالمند در منزل

عوامل تاثیرگذار بر هزینه پرستار در منزل زیاد است؛ اما مهمترین عوامل عبارتند از :

1. مقطع زمانی پرستاری و نگهداری سالمند در منزل

 • نگهداری از سالمند 24 ساعته (شبانه روزی)
 • نگهداری از سالمند 12 ساعته (شبانه)
 • نگهداری از سالمند 8 ساعته (روزانه)

نگهداری از سالمند به صورت پاره وقت که می‌تواند هر کدام از موارد بالا را شامل شود

2. خدمات مورد نیاز برای پرستاری و نگهداری سالمند

نگهداری از سالمند بیمار

فعالیت‌های روزانه‌ای که باید پرستار و یا مراقب برای مراقبت از بیمار انجام دهد که می‌تواند شامل خوردن، حمام کردن، دستشویی و همچنین داشتن تحرک بدنی باشد.

شرح وظایف مراقب سالمند در منزل چیست؟

سالمندان قشر خاص و حساس جامعه هستند. به همین علت پرستاری از سالمند بسیار اهمیت دارد. شرکت‌های خدمات پرستاری سالمند، معمولا شرح وظایف نگهدار سالمند در منزل را برای نیروهای خود تعیین می‌کنند. او برای مراقبت از سالمند در منزل نیازمند مهارت‌هایی است. داشتن مهارت ‌های بالینی، ارتباطی و تخصصی در منزل تنها نمونه‌ ای از آن‌ هاست.

1.نظارت بر امور نظافت و استحمام سالمند
2.مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار متخصص
3.برنامه‌ریزی برای درمان و دادن دارو به سالمند
4.انجام موارد مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت
5.کنترل قند خون و فشار خون به صورت روزانه
6.تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
7.مراقبت از زخم و تعویض پانسمان برای سالمند بیمار
8.گرفتن آی وی لاین، تزریقات، مراقبت از پا در بیماران دیابتی
9.آشنایی با کمک ‌های اولیه، احیای قلبی و گرفتن کنترل علائم حیاتی
همچنین می‌توانید شرح وظایف پرستار اعزامی را از مسئول روابط عمومی شرکت پرستاری بپرسید.

چرا گرفتن پرستار سالمند در منزل بهترین انتخاب است؟

نگهدار سالمند

حفظ سلامت روانی و جسمی و احترام سالمند در منزل و خانواده اولین فایده گرفتن بهیار سالمند است. اما مهم ‌ترین مزیت و فایده استفاده از خدمات پرستاری در منزل پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با پرداخت هزینه در بیمارستان یا خانه سالمندان است.
همانطور که می دانید شرایط جسمی و ذهنی تمامی سالمندان یکسان نیست. بسیاری از سالمندان به راحتی می‌توانند کارهای روزانه خود را انجام دهند و تنها نیاز به یک نظارت و هم صحبتی ساده دارند. اما برخی از سالمندان به دلیل مشکلات کهولت سن، بیماری و مشکلات ذهنی و جسمی نیاز بیشتری به مراقبت و توجه شبانه روزی دارند.

فواید استفاده از خدمات نگهداری سالمند در منزل

 • بالا رفتن روحیه سالمندان تنها و نیازمند مراقبت
 • بالا رفتن امید به زندگی پس از انس با پرستار و مراقب
 • کاهش استرس فرزندان و به دلیل درگیری‌های بین فرزندان برای مراقبت

شرایط استفاده از خدمات مراقب سالمند

 • توجه فرمایید اگر سالمند شما شرایط خاص و یا بیماری خاصی دارد؛ از پرستار متخصص بیماری های خاص کمک بگیرید.
 • در صورتی که سالمند شما در طول درمان‌ هایی از طرف مراکز قرار دارد؛ بهتر است از پرستارانی که به اندازه کافی وقت آزاد داشته باشند کمک بگیرید.
 • دقت فرمایید که پرستار مد نظر شما مجوز و مدارک مربوطه را داشته باشد و در صورت نداشتن این مدارک و تقلبی بودن آن‌ ها اقدامات لازم را انجام دهید.

کدام یک از سالمندان نیازمند خدمات پرستاری در منزل هستند؟

افسردگی سالمند

به صورت کلی دو گروه از سالمندان از لحاظ شرایط مراقبت و نگه داری در نظر گرفته می‌شوند. سالمندانی که توانایی مراقبت از خود را دارند و سالمندانی که نیاز دارند خانواده یا یک پرستار از آن‌ها مراقبت کند. در هر دو صورت، آگاهی و اطلاع سالمند، خانواده و پرستار برای حفظ سلامت و ارائه هرچه بهتر خدمات پرستاری ضروری است.

گروه اول که از لحاظ جسمی و ذهنی در سلامت کامل قرار دارند و از عهده کارهای روزانه خود برمی‌آیند تنها نیاز به نظارت و هم صحبتی شما دارند در این مواقع نیازی به پرستار سالمند در منزل نیست؛ اما اگر سالمند شما از بیماری آلزایمر، مشکلات جسم و ذهنی و … رنج می‌برد و شدیداً نیازمند مراقبت و نگهداری دائمی است در این شرایط به کارگیری پرستار سالمند بهترین انتخاب برای شما می‌باشد.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و ادب
  آیا مراقبین سالمندی که از طریق موسسه شما اعزام می شوند را از لحاظ اخلاقی و علمی گزینش مطمعنی که قابلیت پیگیری باشد؛ انجام می دهید؟
  سپاس

  پاسخ
  • با سلام
   تیم مدیریت و گزینش مرکز توانبخشی مهرمادری با کادری مجرب و دقیق گزینش های همه جانبه ای از تمام پرسنل خود و به خصوص تیم های اعزامی انجام می دهد.
   حتی استعلام های لازم از جوانب مختلف از کادر انتخابی خود قبل از استخدام انجام می دهد.
   جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
   https://mehre-madari.com/contact

   پاسخ
 • سارا مسعودی
  خرداد 24, 1400 3:43 ب.ظ

  سالمند بهتر است در خانه خودش تحت مراقب سالمند نگهداری شود یا بهتر است در خانه سالمندان و تحت نظر و مراقبت مراقب سالمند خصوصی نگهداری شود؟

  پاسخ
  • همراه گرامی مهر مادری
   همان طور که در سایت هم توضیح دادیم
   https://mehre-madari.com/elderly-caregiver/
   مراقب سالمند در منزل گزینه مناسب تری است چرا که سالمند در کنار خانواده احساس امنیت و آرامش بیشتری دارد. بعلاوه مراقب سالمند دارای اطلاعات و تخصص در زمینه مراقبت های پزشکی است بنابراین مراقبت های پزشکی و سلامتی دقیق تری خواهد داشت. برای بودن در جمع همسالان و گفت و گو بهتر است در پارک و دیگر مجامع در گروه همسالان خود مشارکت و حضور داشته باشد.
   جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
   https://mehre-madari.com/contact

   پاسخ
 • تعرفه قیمت هاتون برای مراقب سالمند پوشکی از ساعت 7 صبح تا 6 بعد از ظهر به چه صورته؟ سالمند خانم هست و توانایی راه رفتن داره.

  پاسخ
  • مرکز تخصصی خدمات پرستاری از سالمند و کودک مهر مادری آماده ارائه کلیه خدمات پرستاری و مراقبت از کودک در منزل
   https://mehre-madari.com/nanny/
   و همچنین پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل
   https://mehre-madari.com/elderly-caregiver/
   می باشد برای اطلاع از قیمت ها و خدمات بیشتر با ما تماس بگیرید.
   https://mehre-madari.com/contact/
   مراقب کودک – مراقب کودک در منزل – مراقبت از کودک – مراقب سالمند – مراقبت از سالمند – مراقبت از سالمند در منزل

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button